Organizacja

Do rozłożenia przenośnego planetarium potrzebujemy pomieszczenie o minimalnych wymiarach 6×6 metrów i wysokości 3 metrów, a także dostęp do sprawnego gniazdka elektrycznego. Czas rozłożenia kopuły, oraz urządzeń dydaktycznych to ok. 40 minut. W kopule jesteśmy w stanie zmieścić max. 30 dzieci lub 20 osób dorosłych.

Spotkanie zaczyna się od powitania, wyjaśnienia widzom co spotka ich w przenośnym planetarium i jakich zasad muszą przestrzegać. Podczas seansu w kopule wyświetlane są filmy. Każdy z nich przygotowywany jest specjalnie na podstawie napisanych przez nas scenariuszy. Wszystkie filmy dostosowane są do wieku dzieci oraz są zgodne z podstawą programową nauczania.

Po wyjściu z kopuły dzieci mają czas na zadawanie dodatkowych pytań. Zapoznawane są również z teleskopami służącymi do obserwacji kosmosu. Dodatkowo jeśli pogoda pozwala, możliwe jest przeprowanie zajęć, podczas których przez specjalny teleskop uczestnicy mogą obejrzeć z bliska Słońce z jego pięknymi wybuchami. Ponadto pokazy urozmaicą nam ciekawe doświadczenia, w których udział mogą wziąć dzieci.

Czas trwania jednego seansu to ok. 45 min.